Woda z cytryną wiele potrafi zdziałać

z 4 komentarze

IMG_20141106_200630Zachęcam Cię byś wykluczyła ze swojego jadłospisu sztuczne gazowane napoje, słodzone soki, a wprowadziła do swojego menu wodę.

Rano proponuję ciepłą wodę z cytryną, która świetnie orzeźwia, ożywia umysł i ciało, wspomaga trawienie, wzmacnia naszą odporność, pomaga się zrelaksować.

A w ciągu dnia zachęcam do picia wody niegazowanej, a szczególnie polacam ją osobom chcącym się odchudzać. Ponieważ w trakcie zrzucania wagi ze spalanej tkanki tłuszczowej uwalniają się toksyny, które przechodzą do krwi, wraz z nią mogą dostać się do wielu komórek i narządów. Dostateczna ilość wody zabezpiecza nas przed chorobami, które mogą wywołać trucizny, gdyż ułatwia ich wydalenie.

Ponadto jeśli organizm nie otrzymuje dostatecznej ilości wody, przemiana materii jest wolniejsza, w konsekwencji mimo ograniczenia kalorii w diecie, nie chudniemy. Osoby odchudzające się, jedzą mnóstwo warzyw i ciemne pieczywo, ponieważ znajdujący się w tych produktach błonnik pozwala znacznie ograniczyć apetyt i pomaga w utracie wagi, aby błonnik z tych produktów spęczniał w żołądku wymaga sporej ilości wody.

Powinnaś pić minimum 2 litry wody dziennie i nie czekaj do momentu kiedy poczujesz pragnienie. Popijanie wody powinno się stać Twoim zdrowym nawykiem.

Szczególnie teraz kiedy jesteś w ciąży. Woda osłabia nieprzyjemne, ciążowe dolegliwości, przyspiesza trawienie, reguluje ciśnienie krwi, a przede wszystkim wpływa na właściwy rozwój Twojego dziecka i wspaniale nawadnia cały organizm.

Dlatego od dziś mówimy STOP:
– słodkim sokom, syropom, słodzonym gazowanym napojom, słodzonym koktajlom mlecznym, a pijemy WODĘ.

4 Odpowiedzi

 1. Monika Zaj...
  | Odpowiedz

  Czy Ty pijesz ciepłą wodę rano?

  • Edyta Litwiniuk
   | Odpowiedz

   Tak, ciepłą z cytryna rano 🙂

 2. Julka
  | Odpowiedz

  Ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody!

 3. Agnieszka
  | Odpowiedz

  Ja od kilku miesięcy wyrobiłam w sobie nawyk picia codziennie rano jednej szklanki letniej wody z sokiem z cytryny i łyżeczką miodu naturalnego. Natomiast w pracy praktycznie przez cały czas mam pod ręką wodę niegazowaną, którą sobie popijam 😉
  Agnieszka ostatnio opublikował…Zioła na cellulit – które i jak stosować?My Profile

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge