Darmowy jadłospis odchudzający 1600 kcal na jesienny czas!

z Brak komentarzy
Pracując tyle lat jako dietetyk często w ankietach czytam, że ktoś nie je danego produktu, bo ten produkt tuczy. I tak u tych osób w jadłospisie brakuje makaronu, chleba czy nawet słodkości. A efekty odchudzania niestety są znikome. Ci co mnie znają już dłuższy czas doskonale wiedzą, że nie jestem zwolenniczką żadnych skrajności i eliminowania poszczególnych produktów, jeśli nie ma do tego wskazań zdrowotnych.
Należy zapamiętać, że nie tyjemy od konkretnego produktu a od nadwyżki kalorycznej. Mówiąc w skrócie jeśli dostarczamy więcej kalorii niż potrzebuje nasz organizm to odkłada się to w postaci niechcianej i nadmiernej tkanki tłuszczowej.
Dlatego warto znać swoje zapotrzebowanie kaloryczne, czyli dobrze jest wiedzieć ile nasz organizm potrzebuje kalorii na danym etapie życia. Wpływ na nasze zapotrzebowanie ma zarówno płeć, wiek, wzrost czy poziom aktywności fizycznej. Inne zapotrzebowanie kaloryczne będzie miała Twoja koleżanka, która ma tyle samo wzrostu, wagi i nawet jeśli będzie w tym samym wieku, ale będzie np. biegała 3 razy w tygodniu, a Ty nie będziesz ćwiczyła w ogóle. Dobrze jest wiedzieć takie rzeczy, bo wówczas odchudzanie jest znacznie prostsze. W sieci jest sporo kalkulatorów, które wyliczą nasze zapotrzebowanie.
Prowadząc swoje podopieczne chcące schudnąć nigdy nie schodzę poniżej 1500 kcal. Nie sztuką jest ciąć kalorie, schudnąć i uzyskać efekt jojo. Najrozsądniej jest gdy chudniemy w spokojnym tempie, delikatnie przycinając kalorie. Ja zawsze swoim podopiecznym redukuje kaloryczność o około 10-20%. Uważam to za rozsądne podejście, które od około 10 lat mi się sprawdza. W tym wpisie załączę przykładowy jadłospis dla zdrowej kobiety o niewielkim poziomie aktywności ruchowej, zawierający około 1600 kcal. Postaraj się stosować go przez okres 6-8 tygodni. Jestem pewna, że zaobserwujesz utratę tkanki tłuszczowej. Dodatkowo postaraj się 3 razy w tygodniu ćwiczyć. Jeśli nie masz pomysłu na trening to dołącz do mojej platformy Training Point. Znajdziesz tam gotowe wyzwania treningowe, porady, przepisy i programy treningowe.
Możesz żonglować posiłkami. Ważne by tygodniowy bilans się zgadzał. Daj sobie szansę. Podejdź do tego projektowo. Może to kosztować Cię odrobinę wysiłku. Nowe potrawy, przepisy i nowe rozmiary potraw i nowe ścieżki w sklepach. Ale szybko wszystkiego się nauczysz. Trzymam za Ciebie kciuki.
A teraz pobierz darmowy jadłospis, który dla Ciebie przygotowałam. W jadłospisie znajdziesz m.in. pieczywo, które jest doskonałym źródłem węglowodanów. Wymieniłam tam te na które warto zwrócić uwagę. A poniżej dodatkowo załączam Ci link do mojego artykułu, który napisałam jakiś czas temu, a nadal jest aktualny.
I jeszcze na koniec mam dla Ciebie niespodziankę. Zamawiając pieczywo na stronie https://www.putka.pl/sklep/ i wpisując w UWAGACH do zamówienia hasło: FITMAMA otrzymasz chleb ProBody i Żytni BIO gratis. Dodatkowo do końca października został obniżony koszt dostawy z 14,95 do 9 zł. Cała akcja trwa do końca października 2020 r.
 

Tutaj znajdziesz jadłospis do pobrania:

A tutaj przeczytasz mój artykuł:

Tekst powstał we współpracy z Piekarnią Putka.

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge