Jak planować posiłki dla całej rodziny? (część 1)

z Brak komentarzy

Wrzesień!
W końcu mamy wrzesień!
Może uznasz, że jestem szalona, ale ja naprawdę się cieszę. I to na dodatek  z kilku powodów 😊 Ale nie o tym dzisiaj.
Cieszę się na ten czas mimo tego, że zaraz zmieni się pogoda, dojdzie więcej obowiązków, pracy, ale ja tak lubię. Im więcej mam pracy tym bardziej jestem zorganizowana.
Jutro przede mną na maksa stresujący dzień, bo Julcia idzie do pierwszej klasy, a Mijusia zaczyna adaptację w żłobku. My wczoraj w nocy wróciliśmy z Litwy, gdzie Robert Karaś zdobył mistrzostwo świata w IUTA Ultra Triathlon (7,6 km pływania, 360 km roweru, 84,4 km biegu) i przy okazji pobił rekord świata, a ja od dziś zaczynam ogarnianie i planowanie. No właśnie wracając do planowania posiłków.
Dziś chciałabym napisać o odżywianiu, a dokładniej o planowaniu posiłków, bo wiem, że z tym masz największy problem.
Często pytasz jak ja to robię? Zazwyczaj wygląda to tak, że zbieram moją gromadkę i pytam co chcą jeść w danym tygodniu. Każda z Dziewczynek i Tatuś muszą wymienić co chcą zjadać na ŚNIADANIA, II ŚNIADANIA, OBIADY, PODWIECZORKI I KOLACJE. Wtedy też po prostu nie ma marudzenia, że one czegoś nie lubia lub nie chciały 🙂 Śniadania zawsze jemy wspólnie w domu, mimo tego, że Różyczka ma je w przedszkolu, a Mijeczka w żłobku. Tak samo jest z resztą posiłków, ale dziewczynki mimo tego, że będą wracać po całym dniu to zawsze są bardzo głodne więc gotuję też w domu. Julcia z kolei do szkoły będzie zabierała II śniadanie i jakąś przekąskę plus będzie jadła tam obiad. My pracujemy przeważnie z domu, więc nam przygotowuje posiłki na cały dzień. Tak czy siak gotowanie mnie nie omija 🙂
Czy chciałabyś bym pokazała jak wygląda jadłospis na następny tydzień? Co najczęściej jemy? Bo właśnie jest tak, że mamy swój ulubiony repertuar posiłków i praktycznie zawsze gotuję to samo w każdym tygodniu.
Poniżej przygotowałam dla Ciebie szablon do wydrukowania, na którym zawsze wypisuję żywieniowe życzenia Rodzinki.
A niebawem podrzucę Ci szablon na plan posiłków do wydrukowania. Czy chciałabyś?
A jeśli szukasz inspiracji żywieniowych to zajrzyj do mojego e-booka tam znajdują się przepisy dla małych i dużych. Teraz „Fit Posiłki dla całej rodzinki” są w promocyjnej cenie.
Powodzenia!

 

SZABLON POSIŁKÓW DO WYDRUKOWANIA (pdf)

 

fot. Photo by Arnel Hasanovic/Unsplash

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge