Wsparcie za wsparcie – MAMY MOC!

z Brak komentarzy

Pamiętam jak urodziłam swoją pierwszą córeczkę. Była Wigilia, na dworze zimno, szaro i niezbyt przyjemnie. Przytłaczająca była dla mnie rzeczywistość. Strasznie dużo płakałam i marzyłam o kontakcie z drugim człowiekiem. Potrzebowałam wsparcia innych kobiet. Czekałam aż zacznę wychodzić na spacery.

Po pierwszym porodzie obiecałam sobie, że jeśli będę miała jeszcze kiedykolwiek dzieci to tak to zaplanuję, by urodzić na wiosnę. Udało się 😊 Dwie moje młodsze córeczki urodziły się pod koniec marca. Pamiętam też, że miałam dużo czasu na różne przemyślenia…

Obiecałam sobie, że zawsze już będę wspierać młode mamy. To był mój cel numer 1.

Wiem, że nie mamy lekko. Na każdym kroku jesteśmy oceniane, wszystkie nasze decyzje są komentowane, a na koniec i tak jesteśmy pozostawiane same sobie. Dlatego tak często komunikuję w swoich social mediach, byśmy nie zapominały o sobie. Pracując przez 8 lat z mamami wiem, że wiele z Was całkowicie poświęca się macierzyństwu. Tylko pranie, sprzątanie, gotowanie i opieka nad dziećmi. A czasu dla siebie nie ma… W trakcie rozmów mówicie później, że zostały nadprogramowe kilogramy po ciąży, a dziecko ma już 10 lat, że nie pamiętacie kiedy ostatnio byłyście na kawie z przyjaciółką czy u kosmetyczki.

Ja zawsze będę zachęcać byście w tej codziennej gonitwie znajdowały czas dla siebie, czy to właśnie czas na zrobienie paznokci w salonie, czy poczytanie książki w parku czy ćwiczenia z innymi mamami. Z racji tego, że ja kosmetyczką nie jestem i nie mogę zaprosić Was na manicure 😊 wymyśliłam, że może warto by było młodym mamom zaproponować cykl darmowych treningów na świeżym powietrzu. I tak wspólnie z marką PAMPERS postanowiliśmy zorganizować nasze zajęcia „Aktywna Mama, czyli jak wrócić do formy po porodzie?”. Marka Pampers wspiera zdrowy i szczęśliwy rozwój dzieci, w tym także rozwój motoryczny. Dlatego też z myślą o najbardziej aktywnych maluchach powstały pieluchomajtki Pampers Premium Care Pants, które zapewniają swobodę ruchów w połączeniu z najlepszą ochroną delikatnej skóry dziecka, a z myślą o młodych mamach marka Pampers postanowiła wspierać mamy w ich dobrym samopoczuciu i powrocie do formy, podczas otwartych i darmowych treningów.

Wiedzą doskonale, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko ❤

Musisz jednak pamiętać, że ćwiczenia po porodzie powinny być dostosowane do możliwości i kondycji mamy. I zanim tak naprawdę zaczniesz ćwiczyć, czyli kształtować swoją sylwetkę to najpierw powinnaś przejść rehabilitację, a szczególnie zwrócić uwagę na mięśnie dna miednicy. Każda z nas ma z nimi problem po porodzie, więc nie jesteś sama. Dobrze jest się spotkać z innymi mamami i powymieniać doświadczeniem. Temu też służyły nasze treningowe spotkania.

Poza tym treningi z mamami na świeżym powietrzu przynoszą też inne korzyści, takie jak, np.:

– dotlenienie organizmu mamy i maluszka

– wpajanie zdrowych nawyków maluszkowi

– rozładowanie napięcia

– relaks

– wzmocnienie ciała

– poszerzenie grona znajomych i wspólna integracja.

Zachęcam Was do tworzenia takich grup u siebie w lokalnej społeczności. Jestem pewna, że wiele mam chętnie spotka się z innymi mamami niekoniecznie tylko poćwiczyć, ale tak zwyczajnie po ludzku pogadać 😊

Dziękuję marce Pampers za wsparcie mojej inicjatywy. Mam nadzieję, że wiele dobrego na rzecz mam jeszcze przed nami ❤

A Wy dziewczyny widzicie jeszcze inne zalety takich wspólnych mamowych spotkań?”

fot.Kasia Ziętek

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge